REDZESLĀZERKOREKCIJASJAUNUMI DR.LŪKINA ACU KLĪNIKĀ


 •  

      aut. Dr. Indars Lācis

       kontakti

      

       13.04.2012

  Redzes lāzerkorekcijas jaunumi Dr. Lūkina acu klīnikā, autors: Dr.Indars Lācis

   

  Ik gadu redzes lāzerkorekcija tiek veikta apmēram 4 miljoniem cilvēku. Tā ir pasaulē visbiežāk veiktā acu refraktīvās ķirurģijas procedūra un efektīvākais veids, kā dažu minūšu laikā atbrīvoties no briļļu un kontaktlēcu nepieciešamības.

   

  Kopš pasaulē pirmās veiktās redzes lāzerkorekcijas ir pagājuši vairāk nekā 20 gadu.

  Laika gaitā metode ir strauji attīstījusies, iegūta liela pieredze un būtiski uzlabotas tehnoloģijas, kas ļauj redzes korekcijas operācijas veikt droši un ar teicamiem rezultātiem.

   

  Dr. Lūkina acu klīnikā redzes lāzerkorekcijas operācijas veic jau desmito gadu. Šajā laikā mūsu klīnikā ir veiktas vairāk nekā 14 000 operācijas. Katru mēnesi vairāki desmiti cilvēku iziet no Dr. Lūkina acu klīnikas ar labāku redzi nekā tā bijusi visas iepriekšējās dzīves laikā.

   

  Pieredze, augsta kvalitāte un jaunākās tehnoloģijas ir mūsu klīnikas standarts, kas nodrošina lieliskus rezultātus, augstu pacientu novērtējumu un nepārtrauktu izaugsmi.

   

  Esam lepni, ka kopš 2012. gada janvāra Dr. Lūkina acu klīnikas rīcībā ir 2 jaunas iekārtas - jaunākā un modernākā lāzeriekārta WaveLight  EX500 (vienīgā Baltijas valstīs) un diagnostikas iekārta Topolyzer VARIO. Šīs iekārtas ražo kompānija Alcon/Wavelight, kas ir pasaules līderis refraktīvo tehnoloģiju un arī pārdoto iekārtu skaita ziņā.

   

  Plaša informācija par redzes korekciju ir pieejama  www.acuklinika.lv, tāpēc turpmākajā raksta daļā vēlos pastāstīt tikai par dažiem interesantiem, jauniem faktiem un atbildēt uz biežāk uzdotajiem jautājumiem.

   

  Kādu refrakcijas kļūdu (cik stipras brilles) var koriģēt ar lāzeru?

  Pateicoties jaunākās paaudzes lāzeriem, pēdējo gadu laikā ir ievērojami paplašinājies to cilvēku loks, kuriem ar lāzerkorekciju iespējams uzlabot redzi.

  Ar klīnikā esošo aprīkojumu mēs veicam redzes korekcijas pacientiem, kuru:

  ·         tuvredzība ir līdz -14.0 dioptrijām

  ·         tālredzība ir līdz +6.0 dioptrijām,

  ·         astigmatisms ir līdz pat 6.0 dioptrijām.

   

  Vai es esmu piemērots redzes lāzerkorekcijai?

  Izvērtējot katra cilvēka atbilstību operācijai, tiek ņemti vērā daudzi kritēriji. Apkopojot mūsu klīnikas pacientu datus, esam ieguvuši šādus vidējos rezultātus:

  Redzes lāzerkorekcija ir piemērota:

  ·         87% no visiem briļļu nēsātājiem

  ·         95% no visiem mīksto kontaktlēcu lietotājiem

  ·         86% no visiem cieto kontaktlēcu lietotājiem.

   

  Kāda vecuma pacientiem tiek veikta lāzerkorekcija?

  Redzes korekciju veic pacientiem no 18 gadu vecuma. Maksimālais vecums nav noteikts. Vidējais pacientu vecums, kuriem mēs veicam redzes lāzerkorekciju ir 20 – 45 gadi.

   

  Kā tiek aprēķināta lāzerkorekcijas programma?

  Lāzerkorekcijas programma tiek sastādīta katram pacientam individuāli. Tas notiek padziļinātās izmeklēšanas laikā pirms operācijas. Tiek veikta pilna acu izmeklēšana un daudzi specifiski mērījumi ar ļoti precīzām iekārtām. Piemēram, mūsu klīnikas jaunā bezkontakta diagnostikas iekārta Topolyzer VARIO dažās sekundēs veic 22 000 mērījumu, izveidojot augstas izšķirtspējas 3-dimensionālu radzenes virsmas attēlu.

  Diagnostikas iekārtas un eksimerlāzers WaveLight® EX500 ir savienots WaveNet datortīklā, lai nodrošinātu nepārtrauktu pacientu diagnostikas un ārstēšanas datu apmaiņu, analīzi un saglabāšanu serverī.

   

  Kā lāzers iedarbojas uz aci?

  Lāzera stars ļoti precīzi „noslīpē” acs radzeni, izmainot tās izliekumu. Radzenei ir ļoti spēcīgas staru laušanas īpašības, tāpēc nelielas virsmas izmaiņas sniedz būtisku efektu. Piemēram, lai koriģētu -5.0 dioptrijas lielu tuvredzību, radzenes biezums samazināsies tikai par 60 mikroniem, kas atbilst cilvēka mata biezumam.

  Jaunajā WaveLight® EX500 lāzera iekārtā ir iebūvēts bezkontakta pahimetrs (radzenes biezuma mērīšanas ierīce), kas visas operācijas gaitā veic radzenes biezuma mērījumus un tos dokumentē.

   

  Kas notiks, ja es operācijas laikā nejauši pakustināšu aci?

  Jaunais WaveLight® EX500 lāzers kontrolē nejaušas pacienta acu kustības  ar daudzdimensionālu acs kustību izsekošanas ierīci. Tas nozīmē, ka nelielas acu kustības neietekmē operācijas kvalitāti, jo lāzers seko acij ar reakcijas laiku 2 sekundes tūkstošdaļas. Nozīmīgu kustību gadījumā lāzers automātiski apstājas un atsāk darbu tikai pēc acs fiksācijas. Papildus tam “Neurotrack” funkcija kontrolē acs fizioloģisko rotāciju, kas rodas cilvēkam apguļoties. Tas palielina precizitāti, jo operācijas individuālā programma tiek sastādīta pacientam esot sēdus stāvoklī.

   

  Cik gara ir operācija?

  Visa procedūra abām acīm ilgst 10-15 minūtes, bet lāzera iedarbība tikai dažas sekundes. Mūsu jaunais lāzers darbojas ar ātrumu 500 Hz un ir ātrākais eksimerlāzers pasaulē. Viena dioptrija tiek koriģēta 1,4 sekundēs. Ātrums nodrošina augstu precizitāti, novērš radzenes audu žūšanu operācijas laikā, samazina operācijas laiku pacientam.

   

  Kādas ir operācijas izmaksas?

  Redzes korekcijas veikšanai nepieciešamā aprīkojuma izmaksas ir salīdzinoši augstas, tāpēc arī lāzerkorekcijas operācijas izmaksas nevar būt zemas. Tomēr būtiski, ka tas ir vienreizējs ieguldījums, kas ar laiku atmaksāsies, jo nebūs jāiegulda līdzekļi briļļu un kontaktlēcu iegādei. Ar mūsu klīnikas mājas lapā esošā kalkulatora palīdzību Jūs varat veikt individuālus ietaupījuma aprēķinus.

   

  Kāds ir operācijas rezultātu novērtējums?

  Līdz šim iespaidīgāko pacientu pašnovērtējuma analīzi pēc redzes lāzerkorekcijas ir veikusi Amerikas kataraktas un refraktīvās ķirurģijas asociācija. Tika apkopoti dati no 3000 publikācijām 10 gadu laikā visā pasaulē.

  Rezultāti parādīja, ka 95,4% pacientu ir ļoti apmierināti ar savu izvēli un operācijas rezultātiem!

   

  Uz tikšanos Dr. Lūkina acu klīnikā!

   

  Acu ķirurgs

  Dr. Indars Lācis

   

   

   


   ATPAKAĻ