ACUSLIMĪBAS

 

bullet

Ambliopija

 

bullet

Alerģisks iekaisums

 

bullet

Astigmatisms - Astigmatisms jeb nevienādu staru laušana vienā acī rodas gadījumā, ja radzenes virsma nav sfēriska, respektīvi tās virsma ir izliekta nevienmērīgi. Šajā gadījumā stari netiek lauzti vienādi, līdz ar to tie arī fokusējas dažādās vietās un skaidru attēlu iegūt nav iespējams.

 

bullet

Blefarīts (Plakstiņu malas iekaisums) - Blefarīts ir ļoti izplatīta acu saslimšana, kas skar plakstiņu malas.

 

bullet

Diabētiska retinopātija - Cukura diabēta gadījumā asinīs ir paaugstināts cukura līmenis, jo organisms cukuru nespēj pareizi izmantot un uzglabāt. Cukura diabēta slimniekiem var attīstīties izmaiņas dažādās orgānu sistēmās, tai skaitā arī acīs.

 

bullet

Deguna asaru kanāla stenoze jeb obstrukcija - Jaundzimušo asaru novadceļu slimība.

 

bullet

Glaukoma /Dr.K.Baumanes raksts/ - Glaukoma esot otrs biežākais akluma cēlonis pasaulē, un arī pie mums tā nav bez vainas.

 

bullet

Glaukoma - Vārds glaukoma apzīmē slimību, kuras rezultātā veidojas redzes nerva bojājums un līdz ar to redzes funkciju zudums.

 

bullet

Iedzimta glaukoma

 

bullet

Hipermetropija jeb tālredzība - Hipermetropijas gadījumā acs optiskās sistēmas staru laušanas spējas ir vājākas un neatbilst acs ābola garumam. Stari krustojas aiz tīklenes, tāpēc redzamais attēls ir neass gan skatoties tuvumā, gan skatoties tālumā.

 

bullet

Katarakta (lēcas apduļķošanās) - Par kataraktu sauc jebkuru acs lēcas pilnīgu vai daļēju apduļķošanos.

 

bullet

Iedzimta katarakta

 

bullet

Keratokonuss ir deģeneratīva radzenes saslimšana.

 

bullet

Konjuktivīts (acs gļotādas iekaisums) - Konjunktivīts ir acs gļotādas jeb konjunktīvas iekaisums.

 

bullet

Krusasgrauds (chalasion) - Krusas grauds, atšķirībā no miežagrauda, ir hronisks, gļēvi noritošs plakstiņa meiboma dziedzera iekaisums.

 

bullet

Miežagrauds (hordeolum) - Miežagrauds ir plakstiņa meiboma vai tauku dziedzera akūts strutains iekaisums.

 

bullet

"Mušiņas" un zibeņi (stiklveida ķermeņa destrukcija) - Dažreiz redzes laukā parādās peldošas "mušiņas", diegi vai punktiņi.

 

bullet

Sausā acs - Sausās acs sindroms ir pasaulē biežākais redzes diskomforta un apsārtušu, kairinātu acu iemesls. Par šo kaiti sūdzās ¼ acu ārsta pacientu.

 

bullet

Sausā acs /Dr.K.Baumanes raksts/  - Acs sausums ir bieži sastopams acu veselības traucējums un viena no izplatītākajām pacientu sūdzībām.

 

bullet

Šķielēšana

 

bullet

Stiklveida ķermeņa destrukcija

 

bullet

Iedzimta ptoze

 

bullet

Presbiopija jeb vecuma tālredzība - Presbiopiju izraisa ar vecumu saistīti fizioloģiski akomodācijas traucējumi, ko rada lēcas elastības samazināšanās. Pavājinās lēcas staru laušanas spējas, attālinās skaidras redzes tālākais punkts.

 

bullet

Retinoblastoma

 

bullet

  Neiznēsāto jeb priekšlaikus dzimušo bērnu retinopātija (ROP)

 

bullet

Tīklenes atslāņošanās - Tīklenes atslāņošanās pieskaitāma akūtām situācijām oftalmologa praksē, kad slimniekam strauji pasliktinās redze " acij priekšā aiziet melns aizkars" un nepieciešama pēc iespējas ātrāka ķirurģiska iejaukšanās.

 

bullet

Tīklenes centrālās vēnas tromboze - Tīklenes centrālās vēnas trombozi parasti izraisa tās nosprostojums (nospiedums) ar kādu no blakus esošajiem asinsvadiem, kas ir izmainīti aterosklerozes dēļ.

 

bullet

Tīklenes centrālās artērijas embolija - Tīklenes centrālās artērijas emboliju izraisa tīklenes centrālās artērijas vai kāda tās zara nosprostojums.

 

bullet

Tīklenes centrālā distrofija

 

bullet

Tīklenes plīsums

 

bullet

Asinsrites traucējumi tīklenē - Tīklenes audi ir ļoti jūtīgi pret skābekļe badu, tāpēc jebkuri asinsrites traucējumi ātri rada nopietnas izmaiņas tīklenē ar sekojošu redzes funkciju pasliktināšanos.

 

bullet

Tuvredzība - Tuvredzība jeb miopija ir viens no visbiežākajiem redzes defektiem.

 

bullet

Vecuma makulas deģenerācija - Vecuma makulas deģenerācija (VMD) ir pasaulē galvenais vājas redzes iemesls gados vecākiem cilvēkiem. Biežāk slimo cilvēki pēc 60 gadu vecuma.

 

bullet

Acs virsmas slimības un acu pilienu konservanti - Acs virsmas slimība ir simptomu kopums, ko izraisa izmaiņas acs priekšējā daļā. Acs virsmas slimība biežāk rodas vecākiem cilvēkiem, kā arī glaukomas slimniekiem.

 

 

 

 

 

 

 

Sponsorētās saites: